Sinikka Torssonen (varalla Pirjo Onikki)                 

Maaseutuverkostopalvelut 

 

Timo Kukkonen                                                          

Hämeen ELY                                          

 

Anne Ristioja                                                               

Lapin ELY   

 

Verna Mustonen                                    

Kainuun ELY                    

 

Kukka Kukkonen           

Pohjois-Pohjanmaan ELY 

 

Kati Savela                                             

Vates-säätiö 

 

Leini Sinervo                    

THL             

 

Pirjo Kirvesmies              

Etelä-Savon sosiaali- ja terveyspalvelujen kuntayhtymä                    

 

Marja-Liisa Ruokolainen                                            

Kainuun sosiaali- ja terveydenhuollon kuntayhtymä    

 

Laura Airaksinen                                                        

Vetrea Terveys Oy

Green Care Finland ry                                                                        

 

Katri Hatanpää                                      

PSH, psykiatria, Pitkäniemi                                                                                                           

Minna Hökkä                   

Kajaanin ammattikorkeakoulu, KAMK                                              

 

Johanna Hirvonen           

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, XAMK                               

 

 

                                                                          

 

 

 

Leena Välimaa                                                                                                 Lapin AMK 

 

Juhani Pyykkönen                                                       

Metsäkeskus

 

Matti Tapaninen              

Metsähallitus

 

Eerika Korhonen             

Oivallusvaara Oy, Uusimaa                     

 

Leena Löf                                                                                           

Tmi LuontoLeena, Pirkanmaa                                                                                                        

Siru Anu Lahti                                                                                                 Aasitila Sirius, Halsua       

 

Anne Siltavirta                                                             

Kotokero, Oulu                 

 

Kirsi Puuronen                                                            

Hyvinvointipalvelu Poloku, Vaala                                

 

Katja Ronkainen                                                         

Lumohukka Oy, Vieremä  

 

Maiju Okkonen                                                            

Iloluontoinen Tmi, Pielavesi                    

 

Anja Yli-Viikari

Luonnonvarakeskus, Jokioinen                                                                                                      

 

Marja Uusitalo

Luonnonvarakeskus, Rovaniemi 

 


Ohjauryhmän kokousten materiaalit: 

 

15.2.2019

27.8.2019

4.2.2020

yhteistyössä mukana: